Montované domy

Montované domy sa stávajú čoraz viac žiadané na trhu a tak isto aj u našich klientov ktorí ich mnohokrát uprednostňujú pred murovanou stavbou. Veď v dávnych časoch bolo drevo neoddeliteľnou súčasťou domu a tie domy stoja dodnes.
Naša spoločnosť ma hlavne pri montovaných domov vytvorenú chránenú unikátnu skladbu konštrukcie a izolácií jednotlivých časti montovaného domu tak, aby bola zabezpečená maximálna kvalita, využitie a samozrejme najvyžšia energetická trieda.
Montované domy majú veľa výhod oproti murovaným domom tie hlavne sú napr. v rýchlosti výstavby na kľúč iba 3 mesiace v cene domu, energetickej úspore na vykurovanie a chladenie domu a mnoho ďalších ktoré tvoria  jednu z najväčších položiek nákladov spojených s bývaním. ľudia odjakživa riešia problémy, aby dom cez zimu dostatočne vykúrili za čo najmenšie náklady a zároveň v letných mesiacoch ho ochladili.
Charakteristika montovaných domov
Typ konštrukcie našich montovaných domov v hrúbke obvodových stien 300 mm a priečok 120 mm s izoláciou a použitie danej unikátnej izolácie spĺňa tieto požiadávky na 100% Na konštrukciu sa používa len to najlepšie morené smrekové drevo v požadovaných hrúbkach a veľkostiach.
Izolácie ktoré používame sú paropriepustné čo je veľmi dôležite pre zdravé bývanie a zároveň nie sú nasiakavé preto nedržia vlhkosť v dome, ale ju posúvajú ďalej. Hlavná vlastnosť používanej izolácie je 100% tesnosť preto nevznikajú žiadne tepelné mosty a tým ani úniky tepla. V zimných mesiacoch Vás chráni izolácia pre zimou pričom sú nízke náklady na vykúrenie a naopak v letných mesiacoch chránia dom pred vonkajšou teplotou, aby sa dom neprehrieval. Izolácia nestráca počas celej doby svoj tvar a ani objem čo je veľmi dôležité, aby bola zachovaná 100% funkčnosť stavby. Životnosť samotnej konštrukcie domu a daných izolácií nie je nijak obmedzená. Je doslova doživotná.
Samozrejme na domoch používame iba overené a kvalitné materiály ako strešná krytina BRAMAC, okná GEALAN, rozvody vody, kúrenia, elektriny a mnoho ďalších od známy a certifikovaných výrobcov.
Nemôžeme zabudnúť na úsporu nemalých finančných prostriedkov ako pri realizácií stavby tak aj pri bývaní v montovanom dome.
Pri výstavbe montovaného domu našou technológiou ušetrí náš klient finančné prostriedky pri výstavbe voči murovanému domu približne 15 000 € – 20 000 € pričom býva v dome za 3 mesiace a energetická úspora domu pre klienta na vykurovanie a chladenie je nižšia o približne o 120 € mesačne oproti murovanému domu čo pri 10 rokoch Vám usporí z rodinného rozpočtu viac ako 14 400 € čo je nemalá úspora.
Samozrejme sa snažíme vytvoriť čo najlepšie ceny na trhu pomer dobrá cena – výborná kvalita pre našich klientov kde klienti môžu tiež ušetriť veľké finančné prostriedky oproti našej konkurencií.

Prečo myslieť aj na energetickú úsporu domu:

V roku 1999 1m³ zemného plynu stála 3,52Sk (0,12€), ale v roku 2013 sa to už pohybuje okolo 12-13Sk (0,40-0,43€). Keďže ceny narastajú každým rokom, aj naše účty na kúrenie sú stále vyššie.

Keď teraz mesačne za kúrenie platíte 50€ , za pár rokov to môže byť aj 100€ a tí ktorý teraz platia 150€ mesačne, budú za pár rokov platiť 300€ mesačne len za kúrenie! Ten kto chce stavať dom, musí myslieť aj na to, aké budú výdavky za 15-30 rokov a že tieto výdavky bude musieť zaplatiť zo svojho dôchodku.

CENNÍK:
Naše stavby realizujeme v 3 variantoch a to : Hrubá stavba, Holodom alebo stavba na Kľúč a ďalej sú rozdelené stavby na typ bungalov alebo poschodový dom.
– Typ stavby BUNGALOV
Stavba domu HRUBÁ STAVBA cena :
cena stavby 260 €/m2 zastavanej plochy
Stavba domu HOLODOM cena:
cena stavby 540 €/m2 zastavanej plochy
Stavba domu na KĽÚČ obsahuje :
cena stavby 630 € / m2 zastavanej plochy
– Typ stavby POSCHODOVÝ dom:
Stavba domu HRUBÁ STAVBA cena :
cena stavby 365 €/m2 zastavanej plochy
Stavba domu HOLODOM cena:
cena stavby 715 €/m2 zastavanej plochy
Stavba domu na KĽÚČ obsahuje :
cena stavby 795 € / m2 zastavanej plochy
Hlavné výhody montovaných domov
– rýchla výstavba ( na kľuč len 3 mesiace a bývate vo svojom )
– nízke náklady na vykurovanie a chladenie domu
– výhodnejšia cena domu celej stavby oproti murovanému domu
– vysoká energetická trieda
– stavba vďaka použitým materiálom dýcha a izolácia odvádza vlhkosť z domu pre zdravé bývanie
– nižšie náklady na techniku vykurovania a chladenia domu
Postup prác pri výstavbe v základných bodoch:
– výkopové práce a terénne úpravy
– zameranie domu + výšky
– betonáže základov
– zásyp a vibrovanie podkladu pod deku
– betonáž deky
– izolácie od vody
– zmontovanie obvodovej konštrukcie a priečok
– izolovanie stien a stropov
– zhotovenie krovu a krytiny
– osadenie okien a dverý
– vodoinštaláčné, kurenárske a elektroinštalácie práce
– dopojenie inštalácií do siete
– zhotovenie poteru
– obkladačské práce
– inštalácie sanity, vypínačov, zásuviek, svietidiel
– maliarské práce
– podlahárske práce a osadenie obložkových zárubní
– dokončovacie práce v interiéry
– zhotovenie fasády + zateplenie
– úprava terénu a pokládka zámkovej dlažby a obrubníkov ak sú doobjednané
– odovzdanie stavby, odskúšanie a odovzdanie komplet dokumentácie od domu

Aby sme naším klientom čo najviac eliminovali náklady na bývanie tak každý náš klient získava od nás ako bonus k domu solárny systém na celoročný ohrev vody ako darček.

Neváhajte nás osloviť ohľadom cenovej ponuky prípadne konzultácie o našich stavbách.

Vytvoríme Vám bezplatnú cenovú ponuku.

Tešíme sa na spoluprácu