Murované domy

Naša spoločnosť sa zaoberá okrem výstavby montovaných domov aj klasickou výstavbou rodinných domov a to murovanou metódou a to iba z tých najlepších overených materiálov na trhu.

Ako pri montovaných tak aj murovaných domoch používame výnimočné izolácie ktoré zabezpečujú, aby bol dom cez zimu dostatočne vykúrený za čo najmenšie náklady a zároveň v letných mesiacoch dostatočne chladený. Aj keď náklady na bývanie v  murovanom dome sú vyžšie ako pri montovaných domov dané použité materiály a izolácie eliminujú v značnej miere tieto náklady na minimum.

Charakteristika murovaných domov:
Murované domy od sú murované z materiálov hebel alebo tehla už v štandardnej hrúbke obvodových stien 380 mm a priečkových stien 200, 125, 100 mm.
Izolácie ktoré používame sú podobné ako pri montovaných domoch pre svoje výborne vlastnosti lebo sú paropriepustné čo je veľmi dôležite pre zdravé bývanie a zároveň nie sú nasiakavé preto nedržia vlhkosť v dome, ale ju posúvajú ďalej. Hlavná vlastnosť používanej izolácie je 100% tesnosť preto nevznikajú žiadne tepelné mosty a tým ani úniky tepla. V zimných mesiacoch Vás chráni izolácia pre zimou pričom sú nízke náklady na vykúrenie a naopak v letných mesiacoch chránia dom pred vonkajšou teplotou, aby sa dom neprehrieval. Izolácia nestráca počas celej doby svoj tvar a ani objem čo je veľmi dôležité, aby bola zachovaná 100% funkčnosť stavby. Životnosť samotnej konštrukcie domu a daných izolácií nie je nijak obmedzená. Je doslova doživotná.
Samozrejme na domoch používame iba overené a kvalitné materiály ako strešná krytina BRAMAC, okná GEALAN, Heluz, Ytong, Baumit, rozvody vody, kúrenia Herz elektriny a mnoho ďalších od známy a certifikovaných výrobcov.
Postup prác pri výstavbe v základných bodoch:
– výkopové práce a terénne úpravy
– zameranie domu + výšky
– betonáže základov
– zásyp a vibrovanie podkladu pod deku
– betonáž deky
– izolácie od vody
– murovanie obvodových múrov
– zaliatie venca prípadne platne
– domurovanie priečok
– zhotovenie krovu a krytiny
– osadenie okien a dverý
– vodoinštaláčné, kurenárske a elektroinštalácie práce
– dopojenie inštalácií do siete
– zhotovenie omietok
– zhotovenie poteru
– obkladačské práce
– inštalácie sanity, vypínačov, zásuviek, svietidiel
– maliarské práce
– podlahárske práce a osadenie obložkových zárubní
– dokončovacie práce v interiéry
– zhotovenie fasády + zateplenie
– úprava terénu a pokládka zámkovej dlažby a obrubníkov ak sú doobjednané
– odovzdanie stavby, odskúšanie a odovzdanie komplet dokumentácie od domu
Naše stavby realizujeme v 2 variantoch a to : Hrubá stavba alebo prevedenie stavby na Kľúč.
 
CENNÍK:
Naše stavby realizujeme v 3 variantoch a to : Hrubá stavba, Holodom alebo stavba na Kľúč a ďalej sú rozdelené stavby na typ bungalov alebo poschodový dom.
– Typ stavby BUNGALOV
Stavba domu HRUBÁ STAVBA cena :
cena stavby 295 €/m2 zastavanej plochy
Stavba domu HOLODOM cena:
cena stavby 600 €/m2 zastavanej plochy
Stavba domu na KĽÚČ obsahuje :
cena stavby 710 € / m2 zastavanej plochy
– Typ stavby POSCHODOVÝ dom:
Stavba domu HRUBÁ STAVBA cena :
cena stavby 400 €/m2 zastavanej plochy
Stavba domu HOLODOM cena:
cena stavby 800 €/m2 zastavanej plochy
Stavba domu na KĽÚČ obsahuje :
cena stavby 899 € / m2 zastavanej plochy

Prečo myslieť aj na energetickú úsporu domu:

V roku 1999 1m³ zemného plynu stála 3,52Sk (0,12€), ale v roku 2013 sa to už pohybuje okolo 12-13Sk (0,40-0,43€). Keďže ceny narastajú každým rokom, aj naše účty na kúrenie sú stále vyššie.

Keď teraz mesačne za kúrenie platíte 50€ , za pár rokov to môže byť aj 100€ a tí ktorý teraz platia 150€ mesačne, budú za pár rokov platiť 300€ mesačne len za kúrenie! Ten kto chce stavať dom, musí myslieť aj na to, aké budú výdavky za 15-30 rokov a že tieto výdavky bude musieť zaplatiť zo svojho dôchodku.

Aby sme naším klientom čo najviac eliminovali náklady na bývanie tak každý náš klient získava od nás ako bonus k domu solárny systém na celoročný ohrev vody ako darček.

Neváhajte nás osloviť ohľadom cenovej ponuky prípadne konzultácie o našich stavbách.

Vytvoríme Vám bezplatnú cenovú ponuku.

Tešíme sa na spoluprácu